Založ si blog

PHAEYDE: Kto sa skrýva za neznámym maďarským salónom?

Vypadá to tak, že ponúkať zdravotnú starostlivosť môže dnes každý. Obzvlášť v estetickej medicíne sa pokúšajú preraziť subjekty, ktoré nespĺňajú základné kritéria, platné pre poskytovateľa zdravotných výkonov. Spôsoby, akými obchádzajú túto povinnosť, pritom vyrážajú dych.

Príkladom môže byť prakticky neznámy maďarský salón PHAEYDE, štylizujúci sa do pozície renomovaného pracoviska pre transplantáciu vlasov.

Kto sa skrýva za týmto subjektom, ktorý už mesiace zaplavuje internet fejkovými informáciami o sebe a svojich konkurentoch? Autorom je pán Tamáš Lajtoš, absolvent komárňanskej univerzity, jeden z majiteľov PHAEYDE. Že sa snaží dostať vplyv v transplantácii vlasov, na svoju stranu ihriska, je v poriadku. Tu ale legitimita pána Lajtoša ako „odborníka“ na transplantáciu vlasov končí. Je to neuveriteľné, ale pán Lajtoš – outsider v medicíne – osobne konzultuje potencionálnych adeptov pre zákrok, indikuje ho, určuje jeho rozsah a niekedy dokonca priamo asistuje pri jeho realizácii. Šokujúci je tiež fakt, že konzultáciu uskutočňuje pokútne v prenajatom byte v Panorama City. V prípade, že konkrétneho adepta doporučí, pozve ho do Maďarska, aby mu v neoznačených priestoroch (v Mosonmagyarovari ) vykonal zákrok.

Či PHAEYDE disponuje licenciou na transplantáciu vlasov v Maďarsku, ponechajme nateraz tak. Na Slovensku však licenciu určite nemá! Nie je možné len žasnúť, s akou eminenciou sa i napriek tomu pohybuje na slovenskom trhu. Ambície pána Lajtoša sú možno slabé. No naša neochota získať viac informácií o ňom a jeho subjekte PHAEYDE ho môže uvádzať do pokušenia. Je teda v našom záujme, aby sme sa predtým, než navštívime byt v Panorama City, aspoň na chvíľu zamysleli. A ak tak učiníme, pýtajme si potvrdenie o medicínskom oprávnení pána Lajtoša indikovať zdravotné výkony a licenciu salónu PHAEYDE tieto výkony uskutočňovať.

#MeToo: je dôvod aplaudovať?

15.10.2018

V románe „The Power“ americká autorka Noami Alderman píše o ženách, ktoré si vďaka záhadnej schopnosti generovať elektrický prúd v prstoch rúk vynucujú poslušnosť mužov. Výsledkom viac »

Duch Pabla Escobara sa vracia

28.09.2018

Na širokých pláňach okolo Medelína sa opäť pestujú drogy. Marihuana. Áno, tých pláňach, na ktorých Pablo Escobar postavil svoj drogový kartel. A aby toho nebolo málo, pestuje sa legálne. viac »

Ako sa stať veštcom?

26.09.2018

Od nepamäti ľudia túžili poznať svoju budúcnosť. Čím sa nám darilo horšie, tým bola táto naša túžba intenzívnejšia. Potrebu nájsť niekoho, kto by nám povedal, čo nás čaká, jednoducho viac »

Euro, peniaze, ekonomika, graf

Eurozóna bude silnejšia, Slovensko bližšie k elite

19.11.2018 20:25

Pre Slovensko je spoločný rozpočet eurozóny šancou, ako sa ešte viac priblížiť k vyspelejším krajinám platiacich eurom.

Milan Lučanský

Napätie na najvyšších miestach polície

19.11.2018 20:00

Rozháda trestné oznámenie na organizátorov protestov Za slušné Slovensko policajné špičky?

Turecko, Rusko, plynovod, TurkStream, otvorenie

Plynovod z Ruska do Turecka má začať fungovať v roku 2019

19.11.2018 18:55

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a ruský prezident Vladimir Putin slávnostne otvorili časť plynovodu TurkStream.

Igor Štefanov, nástenkový tender, Pezinok, Špecializovaný súd

Odsúdeného exministra Štefanova už eskortuje polícia do väzenia

19.11.2018 18:19, aktualizované: 20:16

Najvyšší súd ho odsúdil na deväť rokov v kauze nástenkového tendra.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 69821x
Priemerná čítanosť článkov: 1837x

Autor blogu

Kategórie