Založ si blog

PHAEYDE: Kto sa skrýva za neznámym maďarským salónom?

Vypadá to tak, že ponúkať zdravotnú starostlivosť môže dnes každý. Obzvlášť v estetickej medicíne sa pokúšajú preraziť subjekty, ktoré nespĺňajú základné kritéria, platné pre poskytovateľa zdravotných výkonov. Spôsoby, akými obchádzajú túto povinnosť, pritom vyrážajú dych.

Príkladom môže byť prakticky neznámy maďarský salón PHAEYDE, štylizujúci sa do pozície renomovaného pracoviska pre transplantáciu vlasov.

Kto sa skrýva za týmto subjektom, ktorý už mesiace zaplavuje internet fejkovými informáciami o sebe a svojich konkurentoch? Autorom je pán Tamáš Lajtoš, absolvent komárňanskej univerzity, jeden z majiteľov PHAEYDE. Že sa snaží dostať vplyv v transplantácii vlasov, na svoju stranu ihriska, je v poriadku. Tu ale legitimita pána Lajtoša ako „odborníka“ na transplantáciu vlasov končí. Je to neuveriteľné, ale pán Lajtoš – outsider v medicíne – osobne konzultuje potencionálnych adeptov pre zákrok, indikuje ho, určuje jeho rozsah a niekedy dokonca priamo asistuje pri jeho realizácii. Šokujúci je tiež fakt, že konzultáciu uskutočňuje pokútne v prenajatom byte v Panorama City. V prípade, že konkrétneho adepta doporučí, pozve ho do Maďarska, aby mu v neoznačených priestoroch (v Mosonmagyarovari ) vykonal zákrok.

Či PHAEYDE disponuje licenciou na transplantáciu vlasov v Maďarsku, ponechajme nateraz tak. Na Slovensku však licenciu určite nemá! Nie je možné len žasnúť, s akou eminenciou sa i napriek tomu pohybuje na slovenskom trhu. Ambície pána Lajtoša sú možno slabé. No naša neochota získať viac informácií o ňom a jeho subjekte PHAEYDE ho môže uvádzať do pokušenia. Je teda v našom záujme, aby sme sa predtým, než navštívime byt v Panorama City, aspoň na chvíľu zamysleli. A ak tak učiníme, pýtajme si potvrdenie o medicínskom oprávnení pána Lajtoša indikovať zdravotné výkony a licenciu salónu PHAEYDE tieto výkony uskutočňovať.

Prečo je ľahké byť na internete nepoctivý a útočný ?

14.09.2018

Nedávno som čital zaujímavý článok, v ktorom autor konštatuje, že „vizuálna, emocionálna a fyzická vzdialenosť, ktorá nás oddeľuje od ostatných ľudí, zvyšuje ochotu jednať sobecky, viac »

Hoax: znamenie doby

04.09.2018

Termínom hoax sa obvykle označuje zámerne vytvorený podvod, vydávajúci sa za pravdu. V širšom zmysle ide o falošnú správu, ktorou jej autor mystifikuje verejnosť. Vytvoriť hoax a vypustiť viac »

Očista od falošných príspevkov na internete

31.08.2018

Stret s falošnými informáciami - tzv. „fake news“ je nekonečný príbeh. Pripomína boj s veternými mlynmi alebo príslovečnú hydru, ktorej useknete jednu hlavu a narastú ďalšie dve. Príkladom viac »

Brazília, vojak, polícia, policajt

Pri úteku z väzenia zomrelo v Brazílii sedem väzňov

19.09.2018 08:42

Pri masovom úteku z väznice na severe Brazílie zomrelo sedem väzňov. Incident sa stal v obci Altamira.

Mini Cooper S - 2018

BMW hneď po brexite na mesiac zavrie britskú továreň

19.09.2018 08:36

Nemecká automobilka BMW zatvorí hneď po odchode Británie z EÚ približne na mesiac svoju britskú továreň na výrobu vozidiel značky Mini.

Sojuz, ISS, vesmírna stanica

Ruskí astronauti vystúpia do vesmíru, aby skontrolovali vonkajší plášť poškodeného Sojuzu

19.09.2018 07:37

Ruskí astronauti na Medzinárodnej vesmírnej stanici uskutočnia výstup do otvoreného vesmíru, aby preskúmali sekciu, kde došlo k úniku vzduchu.

žena, nákup cez internet, notebook

Riziko kúpy cez internet je vysoké, zákazníci nedostali ani tovar, ani peniaze

19.09.2018 06:36

Praktiky internetových predajcov niekedy nepoznajú hranice.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 64119x
Priemerná čítanosť článkov: 1886x

Autor blogu

Kategórie